x


Papel Kaplama nedir?

Papel kaplama genellikle kayın ağacından tomrukların uygun kalitede olanlarının buharlama tesislerinde yumuşatılması, sonrasında soyma ve biçme yoluyla elde edilen 1.5 mm kalınlığındaki ahşap levhaların uygun sıcaklık içeren fırınlarda kurutulmasıyla elde edilir. Enleri ve boyları kesim masalarında işlenerek paketlenir. Boy ve enleri müşteri isteğine göre değişmekte olup A, B, C kalite seçenekleri bulunmaktadır.

Makinelerde kolaylıkla işlenebilen ve neredeyse her alanda karşımıza çıkan papel kaplama ürünler, hammaddesi sebebiyle çok daha uzun ömürlü olmaktadır. Kaplama alanında kullanılan papeller ahşaptan üretilebilmektedir.

Ahşap Kaplama (Papel) Kullanım Alanları

Papel, mobilya üretimi dahil birçok alanda rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Çizilmeye ve yıpranmaya karşı son derece dayanıklı olan bu kaplama malzemesi ile kaplanan her ürün uzun süre kullanılabilecektir, bu nedenle birçok alanda karşımıza çıkmaktadır.

Ahşap görünümlü olan her ürünün yapımında kullanılabilen ahşap papeller en çok mobilya sektöründe kullanılmaktadır. Masa kaplamasında, koltuk takımlarının ayaklarında rahatlıkla kullanılabilen bu kaplama malzemesi ahşap görünümlü olması gereken her mobilyaya uygulanabilir. Bunun dışında; satranç ve tavla gibi oyunlardan ahşap görünümlü telefon kılıflarına kadar birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır.  Kayın ağacından üretilen ahşap kaplama (papel) malzemeleri, kullanıldığı tüm ürünlere uyum sağlayacaktır.

Teknik Özellikler

Ağaç Kayın
Kalınlık 1.5mm
Kalite A, ABC

Papel Üretim Tesisimizden Kareler